טלרפואה

מהפכת הבריאות הדיגיטלית כבר כאן! כדאי גם לכם להצטרף.

מהפכת הבריאות הדיגיטלית כבר כאן! כדאי גם לכם להצטרף.

רשת האינטרנט מחוללת מהפכה של ממש בכל מה שנוגע לאספקת שירותי הבריאות ואופן  צריכתם. 

תחילת השינוי בעידן הרפואה המודרני, היה בהפיכת המידע הרפואי שנשמר בעבר בתיקיית נייר לרשומה דיגיטלית ממוחשבת, אותה ניתן לשתף בין מוסדות וצוותים רפואיים בהקלקלת כפתור. 

בנוסף לתיק הרפואי הממוחשב מטופלים יכולים להשתמש באינטרנט גם בשביל למצוא מידע רפואי או להזמין תור לרופאים.

השלב הבא במהפכת הבריאות הדיגיטלית המתרחשת ממש עכשיו במדינות רבות בעולם, הוא מה שמכונה "רפואה מקוונת" המעודדת שיתוף פעיל של המטופלים בניהול מצבם הרפואי ומשנה את צורת התקשורת ביניהם לבין הגורמים המטפלים. באמצעות טכנולוגיות מתקדמות המסוגלות  לספק שירותי בריאות מרחוק שמותאמים אישית לכל מטופל.

הרפואה המקוונת ויתרונותיה

"טלמדיסין" (Telemedicine) המכונה גם "טלרפואה" בעברית, או "רפואה מקוונת" היא שימוש בטכנולוגיית מידע וטלקומוניקציה על מנת לתת שירות רפואי מרחוק. 

בניגוד לתפיסה הרפואית המסורתית שבה "בית חולים" או "מרפאה" מוגבלים פיזית למבנה שגבולותיו תחומים בגדרות, ורק מי שנמצא בתוך מבנה זה נחשב ל"מטופל" שיש לתת לו שירות. הרי, שהרפואה המקוונת הינה פורצת דרך בהסירה חסמים של זמן ומיקום גיאוגרפי, כשהיא מאפשרת הענקת שירות רפואי גם למטופלים שאינם מצויים פיזית בין כותליהם.

הרפואה המקוונת מספקת יתרונות מובהקים לכלל הממשקים במערכת הבריאות - צוותי הרפואה והטיפול, ספקי שירותי בריאות וחברות הביטוח. ומעל הכול, היא שמה במרכז את המטופלים הנהנים משירותי בריאות עם ערך מוסף:

  • חוסכת זמן רב של עמידה בתורים. 
  • מפחיתה סיכונים של הידבקות בזיהומים ובמחלות שונות בעת ההמתנה בתור.
  • משפרת את הגישה לשירותים רפואיים באזורים מרוחקים ובשעות לא שגרתיות.
  • מגבירה את השוויון ומצמצמת פערים באמצעות הגעה לפריפריה ולמקומות שלעיתים אינם נהנים משירותים רפואיים אותם מקבלים במקומות אחרים.
  • מאפשרת ניטור המשכי של חולים כרוניים בסביבתם הטבעית.
  • מנגישה את שירותי הבריאות למשל עבור חולים עם מוגבלויות שונות.
  • תורמת להעצמת המטופלים באמצעות יצירת מעורבות מוגברת שלהם והעלאת הנכונות לאימוץ פעולות ואורח חיים המקדמים את בריאותם, וכן לטיוב המעקב וההיענות לטיפול במצבי תחלואה שונים.

פתרונות טלמדיסין (טלרפואה) של אבנט שירותי ענן

פתרונות הרפואה המקוונת שמציעה אבנט שירותי ענן מספקים שירות משלים המשלב יישומים חיוניים של: תיק רפואי ממוחשב (Medical Records), וייעוץ (E-consultation, E-visit, Video visit) באמצעות מערכת סטטוס (Status), אבחון, ניטור (Home/Mobile) באמצעות שימוש באביזרי קצה לבית המשדרים את התוצאות ואת הנתונים של המטופלים ישירות אונליין לצוות הרפואי.  

רוצים לעבוד איתנו או לדבר על פרויקט?